Michel Briday
Stéphane Briday is de zoon van Michel Briday, die het domaine oprichtte in 1976. Samen met zijn vrouw Sandrina Briday bestieren zij het project. Het domein bestrijkt vandaag de dag 15 hectare. De thuisbasis, kelder en vinificatie ruimtes zijn gevestigd in Rully, waar ook de meeste wijngaarden van het domaine zijn. Ook zijn er wijngaarden in de aangrenzende dorpen Bouzeron en Mercurey. Het pronkpaard op stal is een schitterende premier cru wijngaard ‘La Pucelle’ in Rully.
Door de dagelijkse confrontatie met de negatieve gevolgen van intensieve landbouw zijn Stéphane en Sandrine gaan inzien dat het anders moet. Bodemerosie, achteruitgang van de biodiversiteit en vervuiling zijn slechts enkele pijlers. Ze hebben bewust voor Terra Vitis gekozen wat een duurzaamheidscertificaat is specifiek voor wijnbouw. Dit is niet alleen een statement naar de buitenwereld, maar ook intern een grote hulp en leidraad.
Als je in de buurt bent kan je een ‘gites’ (huisje) huren bij de familie Briday, je krijgt dan een mooie proeverij van de wijnen bij het verblijf!
Cuvée Axelle Bouzeron
Wijngaard gelegen aan de bovenkant van de heuvel in Bouzeron. Witte diepe mergel bodem, waar aligoté zich zeer goed heeft aangepast. 50 jaar oude stokken. Handmatige oogst en zorgvuldig pneumatisch persen. De gisting start spontaan in inox-tank, daarna rijping ook op staal.
Kersenbloesem, witte bloemen en geel fruit. Niet zo lichtvoetig als men bij voorhand verwacht! Deze wijn heeft body en intensiteit, dankzij het juiste rijpe oogstmoment.