Puligny-Montrachet vormt samen met Meursault en Chassagne-Montrachet het hart van de Côte de Beaune, het walhalla van chardonnay. Van dit fameuze trio is Puligny het kleinst (in totaal 235 ha) en het meest illuster. Binnen zijn grenzen bevinden zich 4 van de 6 witte Bourgogne Grands Crus. Bienvenues-Bâtard-Montrachet en Chevalier-Montrachet liggen helemaal in Puligny en van Le Montrachet en Bâtard-Montrachet de beste delen. De bodem van Puligny bevat meer kalk dan die van Meursault en Chassagne. Puligny valt op door intense aroma’s van rijpe citroenschil en yoghurt. Puligny kan lang rijpen op fles.
De familie Chavy is een van de grote families van het dorp. Zij zitten ruim 200 jaar in de wijn. Alain Chavy, broer van Jean-Louis en neef van Philippe, bewerkt 7 ha. In de wijngaard wordt duurzaam gewerkt. Ploegen en onkruid wieden. Alleen meeldauw wordt als het echt niet anders kan met een synthetisch middel behandeld. Handpluk en direct persen. Als een van de weinigen in Puligny heeft Alain een ondergrondse en daardoor koude kelder. Hierdoor vergisten de druiven langzaam, wat zorgt voor concentratie en complexiteit. Vergisting en rijping vinden plaats in pieces van 225 liter en vaten van 400 liter. De stijl van Alain is très Puligny met aroma’s van citroen en yoghurt.
De Puligny-Montrachet village komt van stokken van gemiddeld 40 jaar oud. Er wordt met de hand geoogst. De vinificatie is traditioneel op eikenhouten vaten, waarvan 25 % nieuw. De botteling was veertien maanden na de oogst.
17 punten Jancis Robinson.