Savigny-lès-Beaune
Savigny-lès-Beaune ligt ten noordwesten van Beaune. Middendoor het dorp stroomt het riviertje de Rhoin, dat het gebied in twee zones verdeelt. De premiers crus liggen verdeeld over de Beaune en Pernand-Vergelesses zijden van de appellatie. De wijngaarden aan de kant van Beaune zijn gericht op het oosten-noordoosten, de wijngaarden aan de kant van Pernand-Vergelesses op het zuidoosten. Je vindt hier zowel chardonnay als pinot noir, chardonnay in de hoger gelegen wijngaarden met dunne toplaag, pinot lager, in de meer kleirijke gaarden. Parel in de kroon is de perfect zuidoost georiënteerde premier cru Les Vergelesses, de buurgaard van Ile des Vergelesses in Pernand. Ook hier chardonnay hoog en pinot noir laag. Wijnen uit Savigny zijn minder bekend dan die uit de omringende dorpen. Minder bekend is niet minder goed; deze wijnen bieden voor Bourgondische begrippen veel waar voor hun geld.
Domaine Françoise André
Domaine Françoise André is in 1983 opgericht door Michel André. Aanvankelijk noemde hij het domein Terregelesses, maar sinds 2009 draagt het de naam van zijn vrouw Françoise. Het omvat 10 ha in het noordelijke deel van de Côte de Beaune: Pommard, Corton, Beaune. De wijnmakerij bevindt zich in het centrum van Beaune, in en onder de voormalige stadsmuur. Je stapt er op straatniveau binnen. De wijnmakerij is op -1 en de vaten zijn opgeslagen op -2. Sinds 2010 staat het bedrijf onder leiding van schoondochter Lauriane André, die daarvoor werkte als juriste bij een verzekeringsmaatschappij. Onder leiding van Lauriane en regisseur Jérôme is er veel gebeurd. Er wordt sinds 2009 biologisch gewerkt (certificaat in 2012).
De wijnen worden gemaakt met precisie en minimale interventie. Voor wit houdt dit in zachtjes, pneumatisch persen van hele trossen. De alcoholische en malolactische fermentatie zijn natuurlijk en krijgen alle tijd die ze nodig hebben. Daarna is er lange sur lie rijping zonder bâtonnage. Voor rood wordt volledig ontsteeld en is er koude schilweking van 4 tot 7 dagen, voorafgaand aan de spontane fermentatie. Voor zowel rood als wit is de houtrijping nooit dominant, mede door gedoseerd gebruik (grote vaten voor wit, barriques voor rood). De wijnen zijn transparant, delicaat en altijd trouw aan herkomst en jaar. Voor Lauriane waren de wijnen van Patrick Bize and Jean-François Coche-Dury de ultieme inspiratiebron. Jaar rond werken zij keihard in de wijngaard en met zachte hand in de kelder.
Savigny-Les-Beaune Rouge Ez Connardises
De wijngaard Ez Connardises ligt direct onder premier cru wijngaard Les Lavières. Pal op het zuiden. Een laag klei op kalksteen, perfect voor pinot noir.Françoise André heeft hier een perceel van ongeveer één hectare met stokken van minstens 61 jaar oud. Eerste klas village wijn met aroma’s van kersen, aardbeien en zoethout. Lekker sappig.