Chantal Lescure (Dom.) BIO

Showing all 2 results

Chantal Lescure
Domaine Chantal Lescure, gevestigd in Nuits-Saint-Georges, werd in 1975 opgericht door de gelijknamige dame. Destijds werden de druiven nog verkocht aan négociants. Na haar overlijden namen haar zonen, Thibault en Aymeric Machard de Gramont het domein over. Zij haalden de inspirerende wijnmaker François Chavériat aan boord, die al bekend was met het terroir omdat hij als négociant-wijnmaker met hun druiven werkte. Met zijn komst in 1996 maakte het domein de overstap naar biologische wijnbouw. Sinds 2000 werkt het volledig biologisch en in 2009 volgde de certificering. In 2023 werd het domein overgenomen door Eric Rousseau (Domaine Armand Rousseau) en Jean-Philippe Girard (Eurogerm).

Het domein beslaat 18 hectare, van Meursault tot Marsannay. Voor terroir-liefhebbers zijn de 0,42 hectare in Vosne-Romanée “Les Suchots” en 0,3 hectare in Clos de Vougeot, lieu-dit “Montiotes”, bijzonder. Dit hooggelegen perceel naast het château behoort tot de mooiste delen van de grand clos.

Tijdens het plukken met de hand wordt er rigoureus geselecteerd op alleen de beste druiven, in de kelder gaat alles ter controle nog over de sorteerband. De druiven worden ontsteeld maar niet gekneusd. De wilde vergisting start bewust vertraagd door een koude pre-maceratie, daarna verloopt deze langzaam maar geleidelijk. Weinig tot geen toevoeging van sulfiet en een lange rijping sur lie. Na deze lange rijping in een koude kelder blijkt eenmaal overhevelen, een maand voor bottelen, genoeg om klaren of filteren overbodig te maken.

Domaine Chantal Lescure wordt binnen Frankrijk al jaren zeer gerespecteerd om zijn kwaliteit en consistentie. De Internationale markt haakt ook aan!