AOC Charmes-Chambertin Grand Cru
Charmes-Chambertin is de zuidelijkste en grootste Grand Cru van Gevrey-Chambertin, uitsluitend aangeplant met pinot noir. Het ligt direct onder Le Chambertin, en grenst in het zuiden aan Clos de la Roche in Morey-Saint-Denis. Samen met Mazoyères-Chambertin beslaat het 31 hectare, waarbij Mazoyères 18,59 ha groot is en Charmes 12,24 ha. Mazoyères-Chambertin mag ook als Charmes-Chambertin worden gebotteld. Andersom niet. Producenten die Mazoyères expliciet op het etiket zetten, hebben vaak percelen in beide wijngaarden en willen zo het onderscheid benadrukken. Grosso modo gebruikt men Charmes-Chambertin, herkenbaar en verkoopt beter.
Het hart van Charmes-Chambertin wordt gekenmerkt door een opvallend rode bodem, ijzerhoudende klei. Daar doorheen verkruimeld kalksteen uit het Jura – het moedergesteente zit niet diep. In Mazoyères-Chambertin is de bodem dieper en lichter van kleur en textuur, wat verschillen in wijnstijl veroorzaakt.
Charmes is ook écht een charmeur; de wijnen zijn verfijnd en elegant. Intensiteit, lengte, met een rijke fruitexpressie van rijpe pruimen, ondersteund door ragfijne tannine.
Jean Féry
Domaine Jean Féry & fils bevindt zich in Echevronne, aan de westkant van de Corton heuvel. De wortels van dit domein gaan terug tot 1860 toen Nicolas Jacob een ezel kocht voor het bewerken van een aantal akkers. De “road to fame” begon in de jaren zestig van de 20ste eeuw onder het bewind van Louis Jacob, die zijn dochter Marcelle aan het Lycée Viticole liet studeren. Marcelle was het enige meisje van haar jaar. Louis en Marcelle gingen aan de slag met nieuwe snoeitechnieken. Door hogere wijnranken waren de trossen minder gevoelig voor vorst. Vanaf 1988 is de zoon van Marcelle, Jean-Louis, eigenaar. Jean-Louis heeft als regisseur Coralie Allexant-Manière aangesteld. De regisseur van een domaine is verantwoordelijk voor de wijngaard en het wijnmaken. Coralie heeft het vak geleerd bij Clos de Tart in Morey en maakte van Meo Camuzet een cult wijn.
Charmes-Chambertin Grand Cru 2015
Het perceel van Jean Fery bevindt zich aan de zuidkant. De ondergrond is kalksteen. De toplaag is een laagje klei met veel ijzer. Oogstjaar 2015 was een groot succes, het fruit was van topkwaliteit en erg mooi rijp.
Mooie Charmes-Chambertin met aroma’s van rijpe kersen, morellen, zwarte peper, vanille.




